Як почистити пилосос: правила догляду за пилососом
Пилосос вважається найпопулярнішим і потрібним побутовим приладом у кожному будинку. Для ефективної та щоденної його роботи йому потрібні не тільки якісні запчастини, але ще й регулярне чищення.
Зміст:
Причини забруднення пилососа
Правила чищення всіх видів пилососів
Очищення пилозбірника
Чищення фільтра пилососа
Чищення двигуна
Чищення насадок та шлангу
Як часто потрібно чистити пилосос
Висновки
Причини забруднення пилососу
Найпопулярнішими причинами засмічення пилососів можуть бути:
- прибирання будівельного сміття побутовим пилососам;
- пошкодження пилозбірника гострими предметами під час прибирання;
- неякісний мішок для пилососа;
- неправильно вставлений шланг пилососа чи його внутрішні деталі;
- експлуатація техніки без пилозбірника і т.д.
Більшість із цих причин виникають через неуважність самих користувачів. Тому варто уважно ставитись до своєї техніки і знати як почистити пилосос правильно.
Правила чищення всіх видів пилососів
Який би моделі та типу не був пилосос він завжди потребує простих універсальних правил чищення його деталей.
Чищення пилососу може відбуватися за таким алгоритмом:
- чищення щіток, телескопічної труби, шлангу та інших насадок техніки;
- чищення пилозбірника та внутрішніх запчастин приладу;
- чищення фільтра пилососу;
- чищення двигуна;
- сушіння всі комплектуючих та встановлення їх на своє місце.
Перед тим, як приступати до чищення пилососа, потрібно підготувати все необхідне для цього. Вам можуть знадобитися мочалки, викрутка, щіточка, миючий засіб, рукавички, пакети для сміття тощо.
Очищення пилозбірника
У пилососах з мішком для збирання пилу потрібно акуратно витягти його з корпусу приладу та очистити від сміття. Якщо це одноразовий мішок, його потрібно просто викинути. У багаторазовому мішку можна почистити щіткою стінки мішка від сміття і волосся, що застрягло.
Пилососи контейнерного типу очищаються ще простіше: з контейнера витрушується все сміття, після чого він протирається вологою ганчіркою.
Чищення фільтра пилососа
У будь-якій конструкції пилососу є такі важливі деталі, як фільтри. Вони так само як і пилозбірники потребують регулярного чищення.
Як же чистити фільтр пилососа? Насамперед слід зауважити, що фільтри можуть бути різних видів, відповідно і чищення їх може відрізнятися. Наприклад, фільтри грубого чищення або моторні можна промивати водою та сушити, а фільтри тонкого чищення можна лише продути струменем повітря або замінити аналогічними.
Чищення двигуна
Незважаючи на те, що є моторний фільтр, така важлива деталь все одно з часом експлуатації техніки може засмічуватися і потребуватиме заміни.
Процес чищення двигуна дуже простий, для цього потрібно зняти шланг, щітки та фільтри, після чого включити його в електрику для продування.
Чищення насадок та шлангу
Насадки та щітки пилососа потребують постійного очищення після кожного 4 або 5 прибирання. Шланг також потрібно прочищати, оскільки там застрягатимуть волосся та інше сміття.
Звичайні щітки можна почистити за допомогою звичайних ножиць, а турбощітки доведеться розбирати.
Як часто потрібно чистити пилосос
Невелике чищення техніки краще проводити після двох або трьох збирань, а в ідеалі після кожного збирання, особливо якщо пилосос експлуатується інтенсивно в забруднених приміщеннях.
Генеральне чищення та заміну фільтрів потрібно проводити один раз на 6-12 місяців.
Висновки
Кожна модель пилососа має свої плюси та мінуси, а також особливості у догляді. Контейнерні типи пилососів не потребують заміни пилозбірників у порівнянні з мішковими типами. Миючі пилососи легко мити, а їх шланги не потребують особливого догляду.
Якою б не була техніка дорогою чи дешевою вона потребує постійного догляду та заміни її витратних комплектуючих.
- Як працює система аквастоп у посудомийній машиніПосудомийна машина відноситься до великогабаритних побутових приладів, які працюють за рахунок надходження до них води. Такий прилад не застрахований від можливих збоїв у своїй роботі і має бути захищений від протікання, щоб уникнути непередбачених ситуацій.Повна версія статті
- Як почистити бойлер від накипуБойлер – це незамінна техніка для нагріву води у будинку. Але для ефективної роботи за приладом потрібно вчасно доглядати і чистити його.Повна версія статті