Мікрохвильова піч погано гріє

Зміст:
Принцип роботи мікрохвильової печі
Чому мікрохвильова піч не гріє їжу
Як самостійно полагодити мікрохвильову піч, яка не гріє
Догляд та правила поводження з мікрохвильовою піччю
Мікрохвильова піч – це популярний побутовий прилад серед користувачів, який використовується для розігріву їжі. Якщо такий пристрій дає збій, це завжди порушує наше звичне побутове життя. Досить часто можуть статися такі несправності, коли мікрохвильова піч погано гріє. Відбуватися це може з різних причин і ви повинні їх вміти розпізнавати.
Принцип роботи мікрохвильової печі
Головна функція НВЧ-печі – це розігрів їжі. Відбувається це завдяки електромагнітним хвилям.
Сама собою конструкція техніки досить проста. У її корпусі є трансформатор, магнетрон, панель управління, таймер, тарілка, дисплей та інші невеликі комплектуючі елементи.
Магнетрон мікрохвильової печі або НВЧ-генератор є однією з найважливіших запчастин в ній. Саме магнетрон створює випромінювання завдяки чому виробляється тепло в камері печі та відбувається розігрів продуктів.
У всіх сучасних моделях печей є вбудований регулятор, який дозволяє підбирати потужність роботи техніки.
Чому мікрохвильова піч не гріє їжу
Отже, чому ж не гріє мікрохвильова піч?! Причин такої несправності може бути багато. Розглянемо одні з найпоширеніших:
- Вихід із ладу магнетрону. Це, мабуть, одна з найпопулярніших і найчастіших причин такої поломки. Такий елемент може зламатися через довгу та інтенсивну експлуатацію техніки, при неправильному нею користуванні, або порушенні з'єднань між елементами магнетрону.
- Стрибки напруги в електромережі. Піч може нормально працювати при напрузі 220В. Якщо вона знижена, то їжа не розігріватиметься належним чином.
- Перегорання запобіжника.
- Неправильно вибраний режим роботи техніки. Іноді користувачі неуважні або забувають ознайомитись з інструкцією пічки, через що вона може не розігрівати їжу належним чином.
- Поломка високовольтного діода. Це необхідний елемент такого пристрою, який потрібен для вирівнювання напруги або збільшення частоти струму. Як правило, виходить з ладу через коротке замикання.
- Втрата герметичності камери НВЧ-печі. З часом користування пічкою кріплення її дверцят може втратити свою щільність через що вона стає не герметичною і електромагнітні хвилі не будуть рівномірно прогрівати їжу.
- Несправність внутрішніх комплектуючих пічки.
Якщо ви помітили, що ваша мікрохвильова піч працює, але не гріє або дуже погано розігріває продукти харчування, то це найпоширеніші причини такої проблеми.
Як відремонтувати мікрохвильову піч, яка не гріє
Якщо ви вирішили самостійно відремонтувати свою техніку, то перше, що вам потрібно зробити це знайти причину несправності. Перед тим, як приступати до аналізу печі та її ремонту, переконайтеся в тому, що причина її поломки не криється в простих речах.
Провести діагностику ви можете за допомогою мультиметра, а саме перевірити напругу на обмотках, стан запобіжників та трансформатора.
Якщо у вас проблеми з напругою, краще придбати стабілізатор і не включати одночасно кілька побутових приладів.
У разі потреби заміни якихось важливих деталей у печі, наприклад, магнетрону, запобіжника, конденсатора тощо, вам потрібно купити нові запчастини з аналогічними характеристиками. Вибирати їх потрібно тільки під модель вашого приладу.
Усі комплектуючі в мікрохвильовій печі знімаються за таким принципом: від'єднати дроти, розкрутити кріплення, витягти запчастину, встановити нову і зібрати техніку в зворотному порядку.
Догляд та правила поводження з мікрохвильовою піччю
Існує кілька простих правил для забезпечення тривалої та стабільної роботи мікрохвильової печі:
- не запускати мікрохвильову піч без продуктів харчування всередині;
- використовувати для розігріву лише правильний посуд;
- стежити за напругою в електромережі;
- завжди доглядати техніку та очищати її.
Правильно доглядаючи за своїм приладом ви надовго продовжуєте його термін експлуатації.
- Як працює система аквастоп у посудомийній машиніПосудомийна машина відноситься до великогабаритних побутових приладів, які працюють за рахунок надходження до них води. Такий прилад не застрахований від можливих збоїв у своїй роботі і має бути захищений від протікання, щоб уникнути непередбачених ситуацій.Повна версія статті
- Як почистити бойлер від накипуБойлер – це незамінна техніка для нагріву води у будинку. Але для ефективної роботи за приладом потрібно вчасно доглядати і чистити його.Повна версія статті